воскресенье, 24 января 2016 г.






Самопідготовка "Математичне кафе"https://drive.google.com/file/d/0B0naEugoGkw4a19Vd0Y3dHJNNVE/view?usp=sharing
Самопідготовка
Мета: закріпити знання, уміння, навички одержані учнями на уроках. Поглиблювати навички учнів самостійно виконувати домашні завдання, сприяти кращому засвоєнню навчального матеріалу.
Розвивати  зорову та слухову пам’ять, увагу, уяву, логічне мислення, зв’язне мовлення,  вміння аналізувати та робити висновки.
Виховувати  самостійність, охайність, дисциплінованість.
Математика «Математичне кафе»
 Мета: закріпити знання учнів з теми «Множення чисел на 100», отримані на уроці. Розвивати пам’ять, увагу, мислення, обчислювальні навички.
 I.Організаційний етап.
1.Створення санітарно - гігієнічних умов для виконання домашніх завдань.
 Перевірка готовності школярів до виконання домашніх завдань.
2.Налаштування на заняття.
  Пролунав і стих дзвінок.
  Починається урок.
  Всі за парти ми сідаємо,
  Працювати починаємо.
II. Корекційно - розвивальний етап. Проведення вправ, націлених на розвиток пізнавальних процесів та інтелекту.
1.Вправа «Прочитай назву кафе» з метою розвитку обчислювальних навичок, зорової уваги, логічного мислення
СТО-ТО+НІЖ+ИНДИК-ДИК+КА= СНІЖИНКА
МЕНЮ
1.      Салат «Зимове асорті» під гострими приправами на увагу і мислення
2.     Піца з начинкою із задачі   та прикладів
3.     Десерт із математичних кмітливинок
Девіз самопідготовки: Добре засвоюються тільки ті знання, які поглинаються з апетитом!
Салат «Зимове асорті» під гострими приправами на увагу і мислення
(За кожне виконане завдання учні отримують сніжинки, на які потім будуть купувати десерт (цукерки, печиво))
1.     Кінезіологічна вправа «Фіксіки. Помогатор» з метою поліпшення розумової діяльності, синхронізації роботи півкуль, сприяння запам'ятовування, підвищення стійкості уваги
2.     Вправа «Порахуйте скільки шарфів, рукавичок?» (за малюнком) з метою розвитку зорової уваги
3.     Віршовані задачі з метою розвитку обчислювальних навичок, слухової уваги
В'яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
— Подарую вам, онуки,
Рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть! (2*3=6)

На зимівлю – не для втіхи –
Носять білочки горіхи:
18 у Пустунки,
14 у Стрибунки,
Непосидько здивував:
На 2 менше назбирав,
Ніж обидві ті сестри.
Скільки в брата, говори. ((18+14) – 2 =30)

10 пінгвінів пішли на музики,
Танцювали, гупали.
Скільки ніжок тупали? (2 * 10 =20)
4.     Повторення правил множення та ділення чисел на 10.
Щоб помножити число на 10, потрібно до нього справа приписати один нуль.
Щоб поділити на 10 число, яке закінчується нулями, потрібно справа в ньому відкинути один нуль.
5.     Вправа «Цифровий ланцюжок» «Ліпимо сніговика» з метою розвитку обчислювальних навичок, мислення, зорової уваги

  12  *10  - 20 : 10 + 15 * 10 - 50 = 200                                      
III. Самостійний етап. Виконання домашнього завдання.
Блюдо з меню «Піца з начинкою із задачі   та прикладів»
1.     Розбір домашнього завдання колективно. Повторення правила.
Щоб помножити число на 100,  потрібно до нього справа
приписати два нулі
2.     Читання умови задачі, усне складання короткої умови задачі, рівняння задачі
Було – 360 л
Використали - ?(л)
Залишилось – 274л
Розв’язання
360 – х = 274
Х = 360 – 274
Х = 86

3.     Самостійна робота учнів в зошитах
4.     Індивідуальні завдання (на картках) учням, які знаходяться на інклюзивному навчанні
5.     Індивідуальна допомога учням, що потребують уваги
6.     Фізкультхвилинка  «Пінгвіни» (музична) з метою зняття втоми, розвитку м’язів тулуба
IV. Контролюючий етап.
1.     Самоперевірка відповідей прикладів
№591
500                   80                 640
700                  400                171
900                  600                170
2.      Індивідуальна перевірка виконання домашнього завдання учнів, які знаходяться на інклюзивному навчанні
3.     Фронтальна перевірка  виконання завдання в зошитах
V. Заключний етап
Блюдо з меню «Десерт із математичних кмітливинок»
1.    Вправа "Геометричний ланцюжок"

2.     Математичний фокус з метою розвитку обчислювальних навичок, слухової уваги
(Вихователь: Задумайте число від 1 до 10. Додайте до нього 5. Результат помножте на 3. Від того, що вийшло, відніміть 15 і запам'ятайте відповідь. Якщо ви назвете мені відповідь, я скажу яке число ви загадали. (Відповідь ділиться на 3))
Підведення підсумків. Рефлексія
Вправа «Апельсиновий десерт»
4 * 100 = 400             М
7 * 100 = 700              О
11 * 100 = 1100          Л
23 * 100 = 2300          О
65 * 100 = 6500          Д
22 * 100 = 2200          Ц
99 * 100 = 9900           І
Після підрахунку отриманих сніжинок учні «купують» десерт.


понедельник, 4 января 2016 г.


 Збережи ялинку
 Підготувала:вихователь
               Безшлях Н.С.

2015 грудень

Тема: Збережи ялинку.
Мета: виховувати почуття любові до природи; розвивати екологічне мислення, культуру; формувати почуття відповідальності за стан навколишнього середовища, розвивати трудові навички, естетичний смак.
Обладнання: новорічні костюми, прикраси, штучні ялинки, кольоровий папір, ножиці, проектор.
Форма проведення: майстер - клас
План проведення
I. Організаційний етап.
  1. Створення позитивного настрою.
  2. Оголошення теми виховного заходу.
II. Мотивація виховної діяльності.
1.     Виконання пісні «Ой у лісі, лісі темному».
III.  Проведення майстер - класу.
1.     Легенда про новорічну ялинку.
2.     Бесіда з елементами розповіді.
3.     Найдивніші ялинки.
4.     Штучні ялинки.
5.     Фізкультхвилинка «Ялинка».
6.     Повторення етапів виготовлення ялинки з паперу.
7.     Повторення правил безпеки.
8.     Виконання творчих робіт.
9.     Презентація творчих робіт.
IV. Підведення підсумків.
1.     Аналіз роботи учнів.
2.     Рефлексія. Виконання пісні Діни Мігдал «Я узнала маленький секрет».        
Хід проведення:
I.                   Організаційний етап.
1. Створення позитивного настрою.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь: «Добрий, день!»
-         Діти, а яка в нас зараз пора року?
-         Діти заплющить очі на хвилинку і уявіть собі картину, яка виникає у вас перед очима пов’язана із словами «зима», «Новий рік».                Слайд 1(музика «Різдвяні дзвони»)
Вихователь.
-          А ось яка картина виникла перед моїми очима.                  Слайд 2
Сипле, сипле, сипле сніг.
Мов метелики сріблисті,
Сніжинки біленькі, чисті
Тихо стеляться до ніг.
Сипле, сипле, сипле сніг.
Сипле, сипле, сипле сніг.
Тихо, легко і спроквола
Покриває все довкола,
Ні стежок, ані доріг...
  2. Оголошення теми та мети виховного заходу.
-         Діти, що ви бачите на цій картині?
-         Так, посеред лісової галявини стоїть красуня ялинка. І сьогодні на нашому виховному заході мова буде йти про ялинку, про її користь та збереження, а також навчимося робити штучні ялинки з паперу. Тож розпочнемо наш майстер - клас
II. Мотивація виховної діяльності.
              Учень.
Ой, весела в нас зима,
веселішої нема
- грає срібними зірками,
в'ється синіми димками,
снігом землю обійма.    
Учень.
Ой струнка ялинка в нас!
Скільки грає тут прикрас!
Ми зібралися юрбою,
разом з піснею новою
рік новий зустріти час!
 (Виконання пісні «У лісі, лісі темному»).                           Слайд 3
III.  Проведення майстер - класу.
1.     Легенда про новорічну ялинку.
А звідки  з’явився звичай прикрашати домівки  новорічною ялинкою? Історія новорічної ялинки дуже цікава. А скільки захоплюючих легенд про її походження існує! Найцікавішу з них я сьогодні вам розкажу. Згода?
Згідно з найпопулярнішою з них, одного разу німецький священник Мартін Лютер у ясний і морозний святвечір ішов додому через ліс.
Раптом він звернув увагу на ялинку, крізь лапи якої красиво просвічували зірки. Це справило на Лютера таке велике враження, що вдома він поставив ялинку для своєї сім'ї і прикріпив до її гілочок свічки. Вогники свічок нагадували йому зірки на небі.                                        Слайд 4
Згідно зі стародавнім французьким літописом, перші святково вбрані ялинки з'явилися 1605 року в Ельзасі, Франція: «На Різдво в тутешніх будинках встановлюють ялинки, а на їх гілки вішають троянди з кольорового паперу, яблука, печиво, шматочки цукру і мішуру».                   Слайд 5 - 6
Згодом традицію прикрашати ялинку перейняли й інші європейці. Та розкіш святкової ялинки на той час була доступною лише багатим дворянам і купцям.
В нашій країні Новий рік стали відзначати згідно з указом Петра І з 1 січня 1700 року. До цього початок нового року відзначали 1 вересня.  Ну, а вже в ХХ столітті ошатна ялинка була незмінним атрибутом зимових свят.
 Вихователь. Як бачите, діти, люди так звикли до ялинки на новорічному святі, що забули про те, скільки це коштує нашій природі.             Слайд 7
2.     Бесіда з елементами розповіді.
Хвойні ліси - це легені нашої планети. Разом з киснем рослини збагачують повітря також фітонцидами - легкими речовинами, що вбивають хвороботворний початок. Фітонциди сосни згубно діють на збудників туберкульозу, а фітонциди ялинки - на бацили дифтерії. Тому ми повинні берегти наші хвойні рослини.
В давнину говорили: «Ялина - помічник усіх справ». Дерево йшло на будівництво суден, човнів. Зі смоли одержували ладан, що заміняв більш дорогий - заморський. Внутрішня частина кори додавалася в борошно; хвоя та весняні пагони використовувалися у приготуванні екстрактів для лікувальних ванн. Але все це дріб'язок порівняно з тим, що з деревини виготовляють папір, пластик, штучний шовк. Сосна та ялина - дерева – довгожителі. Живе сосна звичайна до 400 років та сягає 70 м заввишки. А окремі представники ялин живуть до 500 - 600 років, а заввишки можуть рости до 90м. Якщо посадити сосну та ялину зараз, то доросле дерево побачать тільки онуки.                                                                           Слайд 8
І якщо раптом зникнуть усі ліси, Земля перетвориться на таку ж мертву пустелю, як поверхня Місяця. Ліс зберігає для людства чистоту й рівновагу навколишнього середовища. Тисячі років люди користуються дарунками лісу. Тепер людина повинна зберегти й заповнити ті лісові запаси, що поступово бідніють.                                                                   Слайд 9
3.     Найдивніші ялинки.
В наш час люди почали замислюватись над тим, як зберегти традицію новорічних свят, не наносячи шкоди природі. В деяких містах світу вже почали ставити не справжні ялинки, а штучні, декоративні.
Подивіться, будь ласка, на самі найдивніші.                       Слайд 10-15
4.     Штучні ялинки.
Тож  і ми поміркуємо над тим, як зустріти Новий рік, не рубаючи ялинки, а скориставшись лише кількома її гілочками. Запам'ятайте, ялинка - не найголовніше, можна вигадати цілу низку виробів із гілочок сосни, сполучивши їх з новорічними прикрасами. Варто лише використати фантазію. Непогано вийде, якщо ви прикріпите до плафона золотавий дощик, іграшки, цукерки та невеликі гілочки ялини.                               Слайд 16
Ялинку можна виготовити своїми руками з паперу, тканини, ниток, цукерок.                                                                                            Слайд17
5.Фізкультхвилинка «Ялинка».                                                       Слайд 18
І зараз ми з вами покажемо для наших гостей майстер – клас по виготовленню ялинок з  паперу в техніці оригамі.                            
6.Повторення етапів виготовлення ялинки з паперу.                    Слайд 19
Давайте пригадаємо етапи виготовляння ялинок. 
Перш ніж ми почнемо працювати, повторимо правила з техніки безпеки.                                                                                        Слайд 20
7.Повторення правил безпеки.
Техніка безпеки
         Роботу розпочинай після дозволу вихователя.
         Під час робочого процесу не відволікайся на сторонні справи, не розмовляй, будь зосередженим.
         Інструмент використовуй  лише за призначенням.
Правила користування ножицями
          Ножиці для ручної праці повинні мати заокруглені кінці.
          Клади ножиці  так, щоб вони не виступали за край робочого місця.
         Не працюй тупими ножицями, а також ножицями зі слабким кріпленням.
         У процесі різання уважно слідкуй за розміткою.
         Не розмахуй ножицями, під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто ними працює.
8.Виконання творчих робіт.
(Діти працюють під музику).                                           Слайд 21 - 22
9.Презентація творчих робіт.
Після виконання роботи презентуються гостям.
IV. Підведення підсумків.
1.     Аналіз роботи учнів.
2.     Рефлексія.
Виконання пісні Діни Мігдал «Я узнала маленький секрет».         Слайд 23