Самопідготовка
Мета: закріпити знання, уміння, навички одержані
учнями на уроках. Поглиблювати навички учнів самостійно виконувати домашні
завдання, сприяти кращому засвоєнню навчального матеріалу.
Розвивати
зорову та слухову пам’ять, увагу, уяву, логічне мислення, зв’язне
мовлення, вміння аналізувати та робити
висновки.
Виховувати
самостійність, охайність, дисциплінованість.
Математика «Математичне кафе»
Мета: закріпити
знання учнів з теми «Множення
чисел на 100», отримані на уроці. Розвивати пам’ять, увагу,
мислення, обчислювальні навички.
I.Організаційний етап.
1.Створення санітарно - гігієнічних умов для виконання домашніх
завдань.
Перевірка
готовності школярів до виконання домашніх завдань.
2.Налаштування на заняття.
Пролунав і
стих дзвінок.
Починається
урок.
Всі за парти
ми сідаємо,
Працювати
починаємо.
II. Корекційно - розвивальний етап. Проведення вправ,
націлених на розвиток пізнавальних процесів та інтелекту.
1.Вправа «Прочитай назву кафе» з метою розвитку обчислювальних навичок, зорової уваги,
логічного мислення
СТО-ТО+НІЖ+ИНДИК-ДИК+КА=
СНІЖИНКА
МЕНЮ
1.
Салат «Зимове асорті» під гострими приправами
на увагу і мислення
2.
Піца з
начинкою із задачі та прикладів
3.
Десерт
із математичних кмітливинок
Девіз самопідготовки: Добре засвоюються тільки ті знання, які поглинаються
з апетитом!
Салат «Зимове асорті» під гострими приправами на увагу і мислення
(За кожне виконане завдання учні отримують сніжинки, на які потім будуть
купувати десерт (цукерки, печиво))
1.
Кінезіологічна
вправа «Фіксіки. Помогатор» з метою поліпшення розумової діяльності, синхронізації
роботи півкуль, сприяння запам'ятовування, підвищення стійкості уваги
2.
Вправа
«Порахуйте скільки шарфів, рукавичок?» (за малюнком) з метою розвитку зорової
уваги
3.
Віршовані
задачі з метою розвитку обчислювальних навичок, слухової уваги
В'яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
— Подарую вам, онуки,
Рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть! (2*3=6)
На зимівлю – не для втіхи –
Носять білочки горіхи:
18 у Пустунки,
14 у Стрибунки,
Непосидько здивував:
На 2 менше назбирав,
Ніж обидві ті сестри.
Скільки в брата, говори. ((18+14) – 2 =30)
10 пінгвінів пішли на музики,
Танцювали, гупали.
Скільки ніжок тупали? (2 * 10 =20)
Танцювали, гупали.
Скільки ніжок тупали? (2 * 10 =20)
4.
Повторення
правил множення та ділення чисел на 10.
Щоб помножити число на 10, потрібно до нього справа
приписати один нуль.
Щоб поділити на 10 число, яке закінчується нулями,
потрібно справа в ньому відкинути один нуль.
5.
Вправа
«Цифровий ланцюжок» «Ліпимо сніговика» з метою розвитку обчислювальних навичок,
мислення, зорової уваги
12 *10 -
20 : 10 + 15 * 10 - 50 = 200
III. Самостійний етап. Виконання домашнього завдання.
Блюдо з меню «Піца з
начинкою із задачі та прикладів»
1.
Розбір домашнього завдання колективно.
Повторення правила.
Щоб помножити число на 100, потрібно до нього справа
приписати два нулі
приписати два нулі
2.
Читання
умови задачі, усне складання короткої умови задачі, рівняння задачі
Було
– 360 л
Використали
- ?(л)
Залишилось
– 274л
Розв’язання
360 – х = 274
Х = 360 – 274
Х = 86
3.
Самостійна
робота учнів в зошитах
4.
Індивідуальні
завдання (на картках) учням, які знаходяться на інклюзивному навчанні
5.
Індивідуальна
допомога учням, що потребують уваги
6.
Фізкультхвилинка «Пінгвіни» (музична) з метою зняття втоми,
розвитку м’язів тулуба
IV. Контролюючий етап.
1.
Самоперевірка
відповідей прикладів
№591
500 80 640
700 400 171
900 600 170
2.
Індивідуальна перевірка виконання домашнього
завдання учнів, які знаходяться на інклюзивному навчанні
3.
Фронтальна перевірка виконання завдання в зошитах
V. Заключний етап
Блюдо з меню «Десерт із математичних
кмітливинок»
1. Вправа "Геометричний ланцюжок"
2.
Математичний
фокус з метою розвитку обчислювальних навичок, слухової уваги
(Вихователь:
Задумайте число від 1 до 10. Додайте до нього 5. Результат помножте на 3. Від
того, що вийшло, відніміть 15 і запам'ятайте відповідь. Якщо ви назвете мені
відповідь, я скажу яке число ви загадали. (Відповідь ділиться на 3))
Підведення підсумків. Рефлексія
Вправа
«Апельсиновий десерт»
4 * 100 = 400 М
7 * 100 = 700 О
11 * 100 =
1100 Л
23 * 100 =
2300 О
65 * 100 =
6500 Д
22 * 100 =
2200 Ц
99 * 100 =
9900 І
Після підрахунку
отриманих сніжинок учні «купують» десерт.
Комментариев нет:
Отправить комментарий